Угадай победителей Игр Дыгына — 2016
button_otveti_uchastnikov_game_digina
button_znakomstva_game_digina
ets.s-vfu.ru_4
Икки күннээх хатыһыылаах күрэх түмүгүнэн 28 очкону ылан Хаҥаластан Егор Филиппов эрэллээхтик бастаата. Иккис миэстэҕэ 35 очколаах Алексей Козлов (Усуйаана), үһүс миэстэҕэ 37 очколаах Артем Варданян (Нам) таҕыстылар. Туһааннааҕынан 4, 5, 6 миэстэлэри ыллылар — Алексей Кутуков (Нам) — 37, Дмитрий Попов (Уус Алдан) — 39, Антон Тойтонов (Нам) — 43.

Конкурска барыта 123 киһи кытынна. Куоластаабыт дьонтон 42 киһи Уйбаан Белолюбскайга маҥнайгы миэстэни биэрдэ, 29 киһи Егор Филипповка, 21киһи Алексей Кутуковка, 15 киһи Дмитрий Поповка.

Бэс ыйын 27 күнүгэр конкурс кыайыылаахтарыгар сертификат туттарааһына буолан ааста. Бастакы миэстэни 3 сөптөөх эппиэти биэрбит Егор Винокуров ылан олохтоох усулуобуйаҕа кырааска оҥорон таһаарар «ARCTIC professional» фирматтан 7000 солкуобайдаах сертификат тутан үөрдэ-көттө. Иккис миэстэҕэ Ньурбаттан конкурска кыттыбыт Аркадий Григорьев таҕыста, кини Хотугулуу Илиҥҥи федеральнай университет медицинскай клиникатын өҥөтүнэн туһанарга 5000 солкуобайдаах сертификатынан наҕараадаланна. Үһүс миэстэни Усуйаана улууһуттан кыттыбыт Яков Сивцев ылла итиэннэ саха дьоно-сэргэтэ сөбүлээн сылдьар “Охотник на Ярославского” булт маҕаһыыныттан 3000 солкуобайдаах сертификат тутта.

Конкурска кыттыбыттары барыгытын өссө төгүл тапталлаах Сахабыт сиригэр самаан сайын кэлбитинэн истиҥник эҕэрдэлиибит.
Инникитин даҕаны университет “Биир кэлим атыыга ситимин” сайтыгар ыытыллар конкурстарга кыттыҥ диэн ыҥырабыт. Эһигини сотору кэминэн “XXXI cайыҥҥы олимпийскай оонньуулар кыайыылаахтарын таба таай” конкурс күүтэр.

ets.s-vfu.ru_3
ets.s-vfu.ru_2
ets.s-vfu.ru_8_2
ets.s-vfu.ru_5
ets.s-vfu.ru_7
ets.s-vfu.ru_8

————————————————————————————————

Единая торговая система Северо-Восточного федерального университета имени М.К. Аммосова приветствует всех любителей спорта с наступлением долгожданного лета и сообщает о начале нового онлайн конкурса “Угадай победителей Игр Дыгына — 2016”.

Основное условие конкурса: набрать максимальное количество баллов по правильным ответам на следующие вопросы:
1. Первое место
2. Второе место
3. Третье место
4. Четвертое место
5. Пятое место
6. Шестое место

В целях сохранения интриги до конца, ответы участников конкурса будут скрыты и станут доступными с 16.00 24 июня 2016 г., только после завершения приема ответов.

При равенстве очков предпочтение отдается тому конкурсанту, который отправил свой ответ раньше. Прозрачность и беспристрастность конкурса остаются неизменными: все будет освещаться онлайн, а председателем конкурсной комиссии выступит спортивный комментатор Ылдьаа Скрябин. Использованы фотографии Бориса Барахсан.

Победителей ждут сертификаты:

arctic_prof
1 место – сертификат на приобретение лакокрасочной продукции на сумму 7000 руб. от фирмы «ARCTIC professional»
clinical_center_svfu
2 место – сертификат на обследование состояния здоровья на сумму 5000 руб. от Медицинской клиники СВФУ
hunter14
3 место – сертификат на сумму 3000 руб. от магазина «Охотник на Ярославского»

Свои ответы подавайте онлайн до 16ч.00 мин. 24 июня 2016 года на сайте www.ets.s-vfu.ru.

Пусть победит истинный ценитель спорта!